free hit counter Ngjarjet - PSD

Agjensia për Informim dhe Privatësi ka dënuar PSD-në me 20.000 euro gjobë, për, sipas tyre, publikimin e të dhënave të peticionit kundër Zajednicës. Në këtë vendim nuk kanë lejuar as ankesë. Madje kërcënojnë që pas 30 ditësh do të aktivizohen përmbaruesit. Nga informatat e brendshme, del që presioni direkt ka ardhur nga Hekuran Murati. Duhet […]

Lexo më shumë

Rrenat që pushteti i përdorte për ta arsyetuar marrëveshjen i patën këmbët e shkurtëra. Propaganda nuk iu eci. Revolta e madhe qytetare është dëshmia për këtë. Tashmë, 1 javë pas dakordimit në Ohër, po e kuptojmë qartë se çka lë të kuptojë Plani Evropian dhe Aneksi i Zbatimit. Në njërën anë, marrëveshja normalizon mosnjohjen në […]

Lexo më shumë

“Edhe ksi edhe asi”: kjo është parrulla që kemi shkruar në njërin nga xhipat e Glauk Konjufcës. Kështu lexohen qëndrimet e tij. Pasi ta degjosh deklarimin, përmbyse atë dhe kështu del e vërteta e tij. Ky është Glauku i shpërfytyruar.

Lexo më shumë

Asociacionin “Zajednicë” e ka pagëzuar Albin Kurti. Në VV të gjithë ishim kundër Asociacionit, përveç Kurtit siç duket. Asociacioni që paraqet ndarje etnike është në vetvete i dëmshëm, por Kurtit i duhej patjetër një fjalë serbe. Kjo sepse Kurtit nuk i interesonin dëmet e Asociacionit, por çfarë mund të përfitojë përmes sulmit që i bëhet […]

Lexo më shumë

Marrëveshja e mbrëmshme është e dëmshme për Kosovën. Kurti nuk ka mandat për këtë marrëveshje. Mashtrimi është i madh dhe i rrezikshëm për demokracinë dhe qytetarinë. Prandaj të gjithë që jeni kundër marrëveshjes dhe kundër mashtrimit ju ftojmë në protestë, të shtunën në ora 14:00 në sheshin “Zahir Pajaziti”!

Lexo më shumë

Duke i përkujtuar dhe nderuar të gjithë ata breza që dhanë kontributin e tyre në shërbim të dijes, gjithë sakrificën e bërë në çdo rrethanë që arsimi shqip të triumfojë, ua uroj të gjithë mësuesve 7 marsin. Kjo ditë, sot, mësimdhënësit dhe arsimin e gjen në situatë të vështirë. Në vend të politikave që mundësojnë […]

Lexo më shumë