free hit counter Ngjarjet - PSD

Përpara këtij procesi kaq të rëndësishëm nuk mund te qëndrojmë duarkryq dhe të presim përfundimin si spektatorë. Kuvendi duhet të jetë hartues dhe udhëheqës i platformës për dialog me Serbinë. Dhe prandaj, çdo iniciativë në këtë frymë, do ta ketë mbështetjen e PSD.

Lexo më shumë

Partia Socialdemokrate mbajti konferencë për media në lidhje me skandalin e fundit në sistemin e drejtësisë, nga ku u kërkua seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës lidhur me këtë çështje, si dhe organizim i Vettingut për vlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Kosovës. Deputeti Frashër Krasniqi dhe anëtarja e Kryesisë,Natyra Kuçi, theksuan […]

Lexo më shumë

Partia Socialdemokrate ka pritur në takim përfaqësuesit e Këshillit Nismëtar për hapjen e kanalit televiziv të diasporës. Sekretarja e Pergjithshme dhe Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, znj. Aida Dërguti, bashkë me deputeten znj. Shqipe Pantina, takuan kryetarin e këtij këshilli, z. Ragip Rama, nënkryetarin e Lidhjes Shqiptare në botë, z. Sebastian Nuiqi, dhe z. Arjan […]

Lexo më shumë

Në konferencën për media të mbajtur sot (02 gusht 2018), kryetari Shpend Ahmeti dhe nënkryetari Visar Ymeri, kanë bërë thirrje që Kuvendi të ndërpresë pushimin, për shkak të çështjes së dialogut me Serbinë. Në emër të Partisë Socialdemokrate, Ahmeti dhe Ymeri thanë se Kosova aktualisht ndodhet në një fazë shumë të rëndësishme, duke përmendur diskutimet […]

Lexo më shumë

Partia Socialdemokrate shpreh pikëllimin e thellë dhe ngushëllimet më të sinqerta për vdekjen e Bacës Adem Demaçi. Veçanërisht ngushëllojmë familjarët e të afërmit e Bacës Adem, por edhe të gjithë bashkëpunëtorët e tij, dashamirët e tij, popullin e Kosovës dhe mbarë kombin shqiptar. Sepse baca Adem ishte i të gjithëve, dhe tërë jetën e tij […]

Lexo më shumë

Sot iu dha lamtumira e fundit Bacës Adem Demaçi. Ai la pas shembullin më të mirë të veprimtarit të palodhshëm, të aktivistit politik dhe të intelektualit të rrallë. Do të kujtohet përherë angazhimi i tij për liri e barazi, rezistenca plot këmbëngulësi kundër shtypjes dhe përpjekja fort e vendosur për emancipim shoqëror. Vepra e tij […]

Lexo më shumë