free hit counter Ngjarjet - PSD

AAK dhe PSD sot kanë mbajtur konferencën e radhës me Driton Çaushin dhe Teuta Haxhiun, ku është folur për platformën e koalicionit lidhur me përmirësimin e gjendjes së arsimit. Janë dhjetëra pika përmes të cilave synohet që arsimi parauniversitar dhe ai universitar të përmirësohen. I pari e ka marrë fjalën Driton Çaushi nga PSD, i […]

Lexo më shumë

Në konferencën e radhës të mbajtur sot, nënkryetari i PSD-së dhe kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Visar Ymeri, shpalosi propozimin e koalicionit për kalimin nga paga minimale tek ai i pagës për të jetuar. Ymeri deklaroi se paga minimale duhet të shndërrohet në instrument që lufton varfërinë dhe rrit barazinë. “Paga minimale duhet të […]

Lexo më shumë

Shqipe Pantina nga Partia Socialdemokrate dhe z. Besnik Tahiri nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, kanë mbajtur sot një konferencë të përbashkët për media, ku kanë shpalosur pjesë nga planprogrami qeverisës i koalicionit AAK-PSD për reformimin e administratës shtetërore si dhe synimin për ta miratuar Ligjin për Qeverinë, përmes të cilit shkurtohet numri i ministrive, […]

Lexo më shumë

Një delegacion i Partisë Socialdemokrate, i përbërë nga kryetari z. Shpend Ahmeti, nënkryetarja znj. Shqipe Pantina dhe drejtuesi i Departamentit për Marrëdhënie me Jashtë z. Belgzim Kamberi, kanë pritur sot në Prishtinë, Ambasadorin e Republikës së Italisë në Kosovë, z. Piero Cristoforo Sardi. Gjatë takimit është biseduar kryesisht për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 […]

Lexo më shumë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Socialdemokrate, mbajtën sot konferencën e radhës për media, ku u prezantuan pjesë nga programi qeverisës për zhvillimin ekonomik të vendit, me përfaqësuesit z. Visar Ymeri nga PSD dhe z. Muhamet Spahiu nga AAK, të dy njohës dhe ekspertë të ekonomisë. Z. Ymeri theksoi koalicionit AAK-PSD ka paraparë disa […]

Lexo më shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, z. Ramush Haradinaj, dhe kryetari i Partisë Socialdemokrate, z. Shpend Ahmeti, kanë mbajtur një konferencë të përbashkët pas takimit të kryetarëve dhe degëve të të dy partive. I pari e ka marrë fjalën z. Ahmeti, i cili ka thënë koalicioni AAK-PSD ka krijuar një sinergji të gjerë në […]

Lexo më shumë